Avamängus kere peale saanud Soome pesi sakslaste vastu häbi maha

Soome avavärava eest hoolitses Joel Armia.
Soome avavärava eest hoolitses Joel Armia. Foto: AP Photo/Pavel Golovkin/Scanpix

Soomes ja Lätis jätkuvatel jäähoki MMil sai üks võõrustajatest võidurõõmu tunda.

Tamperes toimunud viimases lahingus teenis Soome koondis väga keerulise võidu Saksamaa vastu. Kolmel korral juhtima asunud soomlased alistasid sakslased lõpuks 4:3.

Avakolmandikul avas skoori NHLis Montreal Canadiensi klubi esindav kaitsemängija Joel Armia, ent Saksamaal õnnestus Marcel Noebelsi tabamusest viigistada. Teisel perioodil viis külalised juhtima Kai Wissmann, aga sellele vastas Sakari Manninen kahe tabamusega. Viimasele kolmandikule mindi vastu ikkagi 3:3 viigiga, kui 19 sekundit enne pausi suutis skoorida John-Jason Peterka.

Otsustaval kolmandikul oli mõlemal meeskonnal võimalusi võiduvärava viskamiseks. Siiski suutsid koduväljakul mänginud soomlased kodupubliku rõõmuks juhtima asuda, kui skoori tegi Mikko Lehtonen.

Tamperes toimunud teistes lahingutes alistas Prantsusmaa 2:1 lisaajal Austria ning Taani seljatas 3:1 Ungari.

Teises alagrupis on endiselt võiduta MMi kaasvõõrustaja Läti. Kui eile pidid lätlased tunnistama Kanada 6:0 paremust, siis täna jäädi Slovakkiale alla 1:2.

Kohtumine algas võõrustajatele keeruliselt, sest juba 44. sekundil viis Slovakkia juhtima Matus Sukel. Lätil õnnestus viimaseks kolmandikuks ikkagi viigiseis kätte võidelda, kui 1:1 tulemuse tõi tabloole Rodrigo Abols.

Viimane kolmandik kuulus siiski külalistele. 11. minutil jõudis sihile Marek Hrivik, kes lõpuks Slovakkiale esimese võidu sel MMil tõi.

Lätis toimunud teistes lahingutes alistas Šveits 7:0 Sloveenia ning Kasahstan 4:3 karistusvisetes Norra.