BLOGI ⟩ Siim-Sander Vene ja Hapoel pidid eurosarja finaalis tunnistama Bonni paremust

Siim-Sander Vene ja Hapoel ei saanud Bonni meeskonna staari T.J. Shortsi ohjamisega hakkama. Foto: fiba

Euroopa tugevuselt teise-kolmanda eurosarja, FIBA Meistrite liiga võitjaks krooniti tänavu Bonni Telekom Baskets, kes alistas finaalis 77:70 Siim-Sander Vene leivaisa Jeruusalemma Hapoeli. Kohtumise käekäiguga on võimalik tutvuda allolevas blogiaknas.

Finaali tipphetked:

Enne mängu

Reedel sündis Hispaania kuurortlinnas kaks üllatust, poolfinaalis said lüüa mõlemad kohaliku riigi klubid. Hapoel alistas 69:68 Tenerife, Bonn sai 69:67 jagu võõrustajate Malaga Unicajast.

Iisraeli klubi edus mängis väga olulist rolli Vene. Eesti koondise kapten viskas otsustaval veerandajal 11 punkti. Lisaks sopsas ta viimasel minutil neljapunktilises kaotusseisus koos veaga kolmese ja viigistas vabaviskest seisu. Lisaks noppis ääremängija neli lauapalli.

Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA egiidi all peetavat tugevaimat eurosarja mängitakse alates hooajast 2016/17. Viimaste aastatega on tasemelt jõutud Euroliiga tütarliiga Euro Cupi kannule või isegi enam-vähem samale pulgale.

Igal juhul on Vene juba teinud Eesti korvpalli ajalugu. Enne tänavust olid eestlased jõudnud kahel korral 16 parema sekka. Üleeelmisel hooajal sai sellega hakkama Kaspar Treier (Sassari Dinamo), mullu Mikk Jurkatamm (Treviso).

Tõsi, 2021. aastal võitnud Burgos omas Kristian Kullamäe mängijaõigusi, ent toona oli meie mees laenul Hispaania esiliiga satsis Palmas.