NBA parima mängumehe puhkusele saatnud Boston tõusis uueks suursoosikuks

Boston Celtics tähtmängija Jayson Tatum (palliga) mängis NBA põhihooaja parima mängumehe Joel Embiidi otsustavas lahingus selgelt üle. Foto: AP Photo/Steven Senne/SCANPIX

Korvpalliliigas NBA selgus läinud ööl viimane meeskond, kes jõuab Idakonverentsi finaalmängudele. Idakonverentsi poolfinaali otsustavas kohtumises alistas Boston Celtics koduväljakul 112:88 Philadelphia 76ersi.

Bostoni ja Philadelphia duell oli ainus konverentside poolfinaalides, mis vajas seitset kohtumist. Otsustav lahing peeti legendaarses Boston Gardenis, kus kodupublik sai rõõmsate emotsioonidega koju minna.

Seeria seitsmes kohtumine algas väga tuliselt, ent kerge initsiatiivi haaras 76ers, kes avaveerandil hetkeks üheksa punktiga juhtima pääses. Esimesed 10 minutit kuulusid lõpuks külalistele 29:23. Avapoolaja viimastel minutitel suutis Celtics vahe tagasi mängida ning pikemale pausile mindi Jayson Tatumi kaugviskest Bostoni 55:52 eduseisul.

Kolmandal veerandajal otsustas kodumeeskond täielikult kohtumise saatuse. Tobias Harris suutis küll perioodi esimesel rünnakul tabloole 55:55 viigi visata, ent seejärel tabas 76ersit sügav mõõn. Kodumeeskond sooritas 33:7 spurdi ning läks viimasele veerandajale vastu 26-punktilises eduseisus (88:62). Otsustaval veerandajal paisus paaril korral vahe 30-punktiliseks, ent lõpuks särasid tablool Bostoni 112:88 võidunumbrid.

Võitjate edukaimana viskas Tatum 51 punkti, millele lisas veel 13 lauapalli. Teda toetas Jaylen Brown 25 punktiga. 76ersi resultatiivseim oli 19 silma toonud Harris. NBA tänavuse põhihooaja parim mängumees Joel Embiid piirdus kaotusmängus 15 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Idakonverentsifinaalis läheb Boston vastamisi Miami Heatiga, kus esimene on selgelt favoriidiks asetatud. Seejuures peetakse Bostonit praegu suurimaks tiitlisoosikuks, sest nende võimalusi ennustatakse paremaks ka Läänekonverentsifinaalis mängivatest Denver Nuggetsist ja Los Angeles Lakersist.