BLOGI ⟩ Meistrite liiga: 13 aastat kestnud ootuse lõpetanud Inter jõudis finaali

Milano Interi kapten Laotaro Martinez vedas enda klubi Meistrite liiga finaali.
Milano Interi kapten Laotaro Martinez vedas enda klubi Meistrite liiga finaali. Foto: REUTERS/Alberto Lingria/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas jõudis pärast 13 aastat taas Milano Inter. Poolfinaalis suutis Inter seljatada legendaarsel San Sirol linnarivaali AC Milani 1:0 ja kokkuvõttes 3:0.

Avamängust on Interil all 2:0 puhver: nende eest tegid skoori Edin Džeko (8. minut) ja Henrikh Mkhitaryan (11. minut). Tõtt-öelda tuli AC Milanil õnne tänada, et nad läksid poolajale kõigest kaheväravalises kaotusseisus.

Teisel poolajal oli Milan küll rohkem mängus sees, kuid liiga ohtlikuks Interile ei kujunenud. Milani parim võimalus skoorida avanes 64. minutil, kuid Sandro Tonali löök lendas posti. Esimese raamilöögi sai Milan kirja alles 90. minutil.

Moepealinna klubid on ajaloos kohtunud 236 korda: Interil on 88 võitu, AC Milanil 79 ja 69 korda on lepitud «sõbraliku» viigiga. Tänavugi on madistatud neli korda: Interil kolm võitu, Milanil üks.