Viimsi Forus Spordikeskuses tehti algust Eesti korvpalli meistrivõistluste pronksiseeriaga. Avakohtumises teenis võidu võõrsil mänginud Pärnu Sadam, kes alistas KK Viimsi/Sportlandi lisaajal 87:86.

Meeskonnad tulid pronksiseeriale vastu täiesti erinevate teekondade najalt. Kui Viimsi tunnistas poolfinaalis Kalev/Cramo selgelt 3:0 paremust ja sai pronksimatšiks keskenduda terve nädala, siis Pärnu pidas viiemängulise seeria Tartu Ülikooliga, kus otsustav lahing peeti ainult neli päeva tagasi.

Vaatamata sellele, et mullu meistritiitli võitnud Pärnu kulutas end poolfinaalides oluliselt rohkem, siis Viimsiga madistati tuliselt rohkem kui 40 minutit.

Kodumeeskond suutis avaveerandil kerge initsiatiivi haarata, ent suurt eduseisu kätte võidelda ei suudetud. Esimesed 10 minutit lõppesid Viimsi 15:13 võiduga. Teisel veerandajal suutis Viimsi järgmise käigu sisse panna ning kaks minutit enne poolaja lõppu juhiti kohtumist 34:22. Viimased paar minutit kuulusid siiski täielikult külalistele, kes 8:0 spurdi tegid ja nõnda mindi pikemale pausile Viimsi 34:30 juhtimisel.

Teisel poolajal haaras omakorda initsiatiivi Pärnu, kes parimal juhul nelja punktiga juhtima pääses. Nad olid ka viimasele neljandikule eduseisus minemas, ent Karl-Johan Lipsu lõpusireeniga tabatud kaugvise viis Viimsi hoopis 58:56 ette.

Viimastel minutitel oli Pärnu juba kindla võidu suunas liikumas, ent erinevate eksimustega suudeti põnevust ikkagi tekitada. Viis sekundit enne kohtumise lõppu läks 77:75 eduseisult vabaviskeid sooritama Sverre Aav, kes eksis mõlemal viskel. Lauavõitluses otsustas Ivo Van Tamm teha vea Devin Harrisele, kel oli võimalus omakorda vabavisetest seis viigistada. Viimsi tagamängija tabas mõlemad visked ning tõi tabloole 77:77 viigiseisu. Pärnul jäi võiduviske sooritamiseks 3,9 sekundit, ent Robert Valge eksis kaugviskel. Nõnda ootas ees lisaaeg.

Lisaajal suutis esialgu mõne punktiga juhtima pääseda kodumeeskond, ent Pärnut kaugele jätta ei suudetud. Viimasele 40 sekundile mindi vastu Viimsi 86:83 juhtimisel, ent Pärnu tagamees Isaiah Hart tõi viimastel rünnakutel üksi neli punkti ning vedas külalised 87:86 võiduni.

Võitjate resultatiivseimana viskas Robert Valge 18 punkti. Lisaks tõid Isaiah Hart 17, Sverre Aav ja Ivo Van Tamm 14 punkti. Viimsi parimana tõi üleplatsimehena Karl-Johan Lips 23 punkti. Seejuures tegi skoori ainult viis Viimsi mängijat.

Kolme võiduni peetava pronksiseeria teine kohtumine peetakse juba laupäeval, 20. mail Pärnu Spordihallis.