Ungari lõpetas MMil seitse aastat kestnud ootuse, Šveits jätkas lammutamist

Ungari koondis sai jäähoki MMil võidurõõmu tunda.
Ungari koondis sai jäähoki MMil võidurõõmu tunda. Foto: AP Photo/Pavel Golovkin/Scanpix

Soomes ja Lätis jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel said võidurõõmu tunda Taani, Norra, Ungari ja Šveits.

Tamperes mängitavas A-alagrupis teenisid võidupunktid Taani ja Ungari. Seejuures lõpetasid ungarlased jäähoki MMi tugevaimas divisjonis seitse aastat kestnud võidupõua.

Viimati 2016. aastal tippkonkurentsis võidurõõmu tundnud ungarlased pidasid tulise lahingu Prantsusmaaga. Prantslased pääsesid nii esimesel kui teisel kolmandikul juhtima, ent Ungaril oli vastus alati olemas. Kohtumise normaalaeg lõppes 2:2 viigiga ning nõnda läks tarvis lisaaega.

Lisaaja teisel minutil suutis 32-aastane Istvan Bartalis enda turniiri esimese tabamusega Ungarile võidu tuua.

Soomes toimunud teises lahingus teenis Taani ülikindla 6:2 võidu Austria üle. Taanlased otsustasid kohtumise saatuse viimasel kolmandikul, mil visati koguni neli väravat.

Lätis toimunud lahingutes teenisid võidulisa Norra ja Šveitsi koondised. Seejuures jätkab Šveits B-alagrupis ainsana täiseduga, olles kolmes kohtumises ainult võite tunnistanud.

Šveitslased alistasid kolmandas kohtumises väga kindlalt 5:0 Kasahstani koondise. Taaskord säras Nino Niederreiter, kes viskas juba enda turniiri kolmanda tabamuse.

Esimese võidu sai kirja ka Norra, kes oli kõige napimalt 1:0 parem Sloveeniast. Kohtumise ainus värav sündis mängu avakolmandiku 15. minutil, mil tabamuseni jõudis Thomas Berg-Paulsen.