Fännide närvidega mänginud võõrustajad teenisid MMil võidulisa

Läti hokifännid said lõpuks ka normaalajal teenitud võitu nautida.
Läti hokifännid said lõpuks ka normaalajal teenitud võitu nautida. Foto: AFP/Gints Ivuskans/SCANPIX

Riias ja Tamperes jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel teenisid võidulisa mõlemad võõrustajad. Lisaks neile jätkasid võidukalt medalisoosikud USA ja Kanada.

Riias toimunud esimeses lahingus võttis Läti mõõtu Norraga. Veerandfinaalist unistavate lätlaste jaoks oli see väga oluline kohtumine, kus võidupunktid olid juba kohustuslikud.

Mõlemad koondised alustasid kohtumist väga võitluslikult ning avakolmandikul saadeti karistuspinki koguni kuus mängijat. Siiski ei suutnud kumbki meeskond ühtegi ülekaalu väravaks realiseerida.

Teine periood algas lätlastele suurepäraselt. Esmalt viis võõrustajad ülekaalust neljandal minutil juhtima Rodrigo Abols ning 39 sekundit hiljem saatis litri väravasse Toms Andersons. Viimasele kolmandikule mindi vastu ikkagi 2:1 seisult, kuna Norra suutis teise perioodi 15. minutil ühe värava tagasi võidelda. Selle sai enda nimele Ludvig Hoff.

Viimasel perioodil oli mõlemal meeskonnal palju võimalusi skoorimiseks, ent sihile enam kordagi ei jõutud. Nõnda kirjutas Läti tabelisse 2:1 võidu.

Lätis toimunud teises lahingus alistas Kanada 5:1 Kasahstani. Juba avakolmandikul kohtumise saatuse nelja tabamusega otsustanud kanadalaste väravate eest hoolitsesid Mackenzie Weegar, Joe Veleno, Samuel Blais ja Lawson Crouse. Viimase arvele jäi kaks tabamust.

A-alagrupis, mis mängitakse Tamperes, said võidurõõmu tunda medalit jahtivad Soome ja USA.

Kodust MM-turniiri väga raskelt alustanud soomlased mängisid ka täna fännide närvidega. Prantsusmaa vastu mindi jääle selgete soosikutena, ent kuidagi ei õnnestunud suurt eduseisu kätte võidelda.

Juba teisel minutil leidis Soome end kaotusseisust, kui sihile jõudis Prantsusmaa kaitsemängija Florian Chakiachvili. Sellele oli viiendal minutil siiski soomlastel vastus võtta, kui seisu võrdsustas Harri Pesonen.

Teisel kolmandikul pääses Soome esimest korda juhtima, kui väravani jõudis Ahti Oksanen. Prantslased suutsid küll Justin Addamo tabamusest viigistada, ent viimasele perioodile mindi vastu 3:2 Soome eduseisus, kui kodumeeskonna viis juhtima Marko Anttila.

Otsustaval kolmandikul suutis lõpuks Soome kaheväravalise eduseisu kätte võidelda. Viiendal minutil skooris ülekaalust Teemu Hartikainen ning kõik näis soomlaste plaani järgi minevat. Siiski oli veel prantslastel teravust pakkuda. Veidi vähem kui 11 minutit enne lõpusireeni vähendas kaotusseisu Charles Bertrand. Viimastel minutitel püüti ka kuue ründajaga viigini jõuda, aga hoopis viienda värava viskas Soome, kui litri toimetas tühja võrku Sakari Manninen. Soome võitis nõnda 5:3.

Tamperes toimunud teises lahingus alistas USA 4:1 tulemusega Austria. USA on A-alagrupis ainus, kes suutnud turniiri täiseduga jätkata.