Roomas peetava kõrgeima, 1000 kategooria WTA turniiri veerandfinaalis sattus esireket Iga Swiatek ootamatult piinlikku olukorda.
VIDEO ⟩ Naiste esireket rikkus keset suurturniiri veerandfinaali tahtmatult tennise etiketti (1)
Matšis Jelena Rõbakina (WTA 6.) vastu oli käimas esimene geim, kui ühtäkki kõlas üle peaväljaku telefonihelin. Õige pea selgus, et see tuleb Swiateki spordikotist. Ähmi täis poolataril kulus veidi aega, et mobiil üles leida. Seejärel toimetas ta selle tribüünil olnud treenerile.
«Ilmselt ei tohiks tal telefon isegi kotis olla,» manitses WTA kommentaator.
Ring Ring, Ring Ring 📱
— wta (@WTA) May 17, 2023
Wonder who was calling? 😂 pic.twitter.com/jiwBknOCy0
Viimaste aastate parima naismängija peale tõenäoliselt eriti ei pahandata. Ent tegelikult rikkus ta üsna tõsiselt ala etiketti. Tennises on kombeks punktide ajal ja vahetult nende eel hoida täielikku vaikust. Näiteks enamasti ei lubata publikul lühikeste geimipauside ajal isegi tribüünidel kõndida.
Pärast väikest vahejuhtumit mäng jätkus. Swiatek võitis esimese seti 6:2, ent kaotas teise 6:7 (3). Otsustava vaatuse 2:2 seisult andis ta parema jala reiemurele viidates vastasele loobumisvõidu.
Rõbakina kohtub poolfinaalis Jelena Ostapenkoga (WTA 20.). Tabeli teises pooles lähevad Venemaa ja Ukraina duellis kokku Veronika Kudermetova (WTA 12.) ning Angelina Kalinina (WTA 47.).
Tennise etikett
VÄLJAKULE MINEK:
- Veenduge, et teie riietus vastaks kõikidele normidele, s.t oleks puhas, terve ja tennisemänguks sobilik.
- Jalanõud peavad olema spetsiaalsed, valed jalanõud võivad tekitada vigastusi või kahjustada väljakukatet.
- Ei ole sobiv mängida lahtise dressipluusiga ega lahtiste tossupaeltega.
- Ilma särgita mängimine on täiesti sobimatu.
- Väljakule minek ei tohi segada eelmiste mängijate treeningu lõppu. Liivaväljakul tuleb arvestada, et esimene viis minutit kulub väljaku kastmisele ja viimane viis minutit väljaku harjamisele.
- Teistest väljakutest möödumisel proovige mõista seal toimuva sisu, s.t kas mängitakse punkte või lüüakse niisama palli. Kindlasti ei tohi väljakust mööduda punktimängu ajal.
- Kui eelmine mäng kestab, on viisakas lubada geim lõpuni mängida ja siis viisakalt kellale viidata. Kui käib niisama toksimine võib kohe sekkuda.
- Asjad asetage väljakule jõudes korrektselt pingile või toolidele. Üleriiete riputamine võrgule või reketikoti jätmine paarismängu koridori ei ole sobilik.
- Telefonihelin tuleb sättida hääletuks või jälgida, et see ei segaks teistel väljakutel mängijaid.
VÄLJAKUL VIIBIMINE:
- Meie tegevus väljakul ei tohi kuidagi häirida teiste keskuses viibijate tegevust. Pallide huupi peksmine ja reketi loopimine ei ole aruka tennisisti tunnuseks. Mõistlik ei ole ka verbaalne sõim ükskõik kelle aadressil, ka iseenda.
- Täiesti keelatud on inventari lõhkumine (toolid, väljaku piirded, reketid, võrgud jne).
VÄLJAKULT LAHKUMINE:
- Mängu lõppedes on viisakas tänada vastast ja suruda kätt.
- Väljakult lahkudes pead olema veendunud, et väljaku ümbrusesse ei jää sinu tekitatud prahti (tühjad joogipudelid, kommipaberid, banaanikoored, mängukõlbmatud pallid jne). Kui keskuses on taara ja kasutatud pallide kogumiskastid, siis viska oma taara ja pallid selleks ettenähtud kohta.
PEALTVAATAJANA:
- Kui käimas on soojendus, võib julgelt minna ja valida endale sobiv koht.
- Kindlasti ei tohi siseneda punktimängu ajal. Sobivaim hetk sisenemiseks on pooltevahetusel.
- Veenduge, et teie mobiiltelefon on hääletu peal või et selle helin väljakule ei kostuks.
- Kui pall on mängus, peab olema täielik vaikus. Punkti ajal plaksutamine või häälitsemine on keelatud.
- Ei ole viisakas aplodeerida, kui mängija teeb topeltvea või mängus lihtvea. Kui lihtveale eelneb pikk ja võitluslik pallivahetus, on aplodeerimine lubatud.
- Kindlasti ei tohi hüüda mängijaid ja teisi väljakul viibijaid ega teha solvavaid märkusi.
- Kui soovite lahkuda enne mängu lõppu, võib seda tema pooltevahetusel.
Allikas: Eesti tenniseliit