Rannula finaali avamängust: seerias loeb võit, pole vahet, kas ilusa või koleda mänguga

Ville Arike
Võitlust oli esimeses finaalmängus BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool Maks & Moorits kõvasti. Vastaste vahel «purjetab» Kalevi mängujuht Alterique Gilbert. Foto: Madis Veltman

Eesti korvpalliliiga finaali alustas võidukalt BC Kalev/Cramo, kes alistas vahelduva eduga kulgenud mängus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 71:65. Asjaosaliste sõnul pole tähtis enam mängu ilu, vaid see, kumb punkti võtab. Tartu kapten Märt Rosenthal kurtis, et vastastel oli rohkem energiat.

Tartu sai kiire kümnepunktilise algedu, ent teisel veerandajal haaras omakorda Kalev initsiatiivi. Kolmandal veerandajal pääsesid võõrustajad kaheksa punktiga ette, kuid peagi oli Tartu käes kord teha 17:4 spurt! Ent kaheksa minutit enne lõppu saadud 61:54 edu ei tähendanud võitu. Järelejäänud aja jooksul tegi omakorda Kalev täpselt sama skooriga, 17:4 spurdi!

Ilu mäng suurt ei pakkunud. Seda tunnistas ka Kalevi peatreener Heiko Rannula, kelle hoolealused olid pallide korvi saamisega tükk aega päris suures hädas. «Seerias loeb võit, pole vahet, kas ilusa või koleda mänguga,» alustas Rannula play-off'i kuldtõest.