VIDEO Suurepärase mängu teinud Kullamäe aitas koduklubi Leedus poolfinaali, ees ootab Žalgiris

Christopher Krutto
Kristian Kullamäe (palliga).
Kristian Kullamäe (palliga). Foto: IMAGO/Nordphoto/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe koduklubi Lietkabelis alistas Leedu meistrivõistluste veerandfinaalseeria otsustavas mängus 101:99 Juventuse ning kindlustas koha poolfinaalis.

Enne eilset kohtumist olid mõlemad meeskonnad saanud kahe võiduni mängitavas seerias ühe võidu kätte ning see tähendas, et võitja pääseb edasi.

Kohtumine möödus tasavägiselt ning kummalgi meeskonnal ei õnnestunud otsustavalt eest rebida. Poolajapausile mindi küll Lietkabelise 52:46 eduseisus, kuid teisel poolajal jätkus kohtumine pingeliselt. Lõpuks õnnestus Kullamäe leivaisal kindlustada napp võit.

Põhikoosseisus alustanud Kullamäe mängis Lietkabelise võidus tähtsat rolli. Ta viskas 15 punkti (kahesed 4/2, kolmesed 8/3, vabavisked 2/2), korjas kuus lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta kaks vaheltlõiget ning sai koos Gyorgy Golomaniga meeskonna parimana efektiivsusnäitajaks 17.

Lietkabelise parimana viskaski Goloman 16 punkti, üleplatsimeheks kerkis Juventuse tagamängija Jonathan Davis 20 punktiga.

Teel finaali seisab Lietkabelise ees paras pähkel, sest neil tuleb kolme võiduni mängitavas poolfinaalseerias alistad Leedu korvpalli au ja uhkus, Kaunase Žalgiris.