K, 27.09.2023

Martin Laas haaras Türgis mitmepäevasõidul esikoha

Postimees Sport
Facebook
Comments
Martin Laas (keskel) võitis Sakarya velotuuril kolmanda etapi.
Martin Laas (keskel) võitis Sakarya velotuuril kolmanda etapi. Foto: Astana Qazaqstan Team

Türgis jätkuval Sakarya velotuuri (UCI 2.2) kolmandal etapil võidutses Eesti profirattur Martin Laas (Astana Qazaqstan Development Team), kerkides ühtlasi mitmepäevasõidu liidriks.

Laas edestas finišis Yacine Hamzat (Alžeeria koondis) ja Xianjing Lyud (China Glory Continental Cycling Team). «Kõik läks täpselt nii nagu enne etappi planeerisime. Teadsime, et rajal ei ole pikki tõuse, vaid neli lühemat ligi kahekilomeetrist ronimist, seega eeldasime suurt grupifinišit,» rääkis Laas võistluse järel pressiteate vahendusel.

«Üritasime säästa nii palju energiat kui võimalik ja jooksikuid mitte väga kaugele eest ära lasta. Peale 30. kilomeetrit oli ees ainult üks rattur ja temaga suutsime vahet kontrolli all hoida. Distantsi keskel grupp elavnes ja me saime jooksiku üsna kiiresti uuesti kätte.

15 kilomeetrit enne finišit oli viimane tõus, kus sõideti aktiivsemalt, sest üldiselt oli üsna kerge päev ja kõigil jalad värsked. Oli palju rünnakuid, aga meeskond töötas mu jaoks väga hästi,» selgitas Laas.

Viimased kümme kilomeetrit sõideti väga kõrge tempoga ning viimased kolm kilomeetrit olid väga kaootilised, sest kõik tahtsid ees olla. Umbes 300 meetrit enne lõpujoont alustas Laas sprinti. «Sõitsin vastutuult, seega lihtne ei olnud, aga ma võitsin ja olen selle üle õnnelik. Tundsin end terve päeva hästi ja tahan tänada kõiki oma meeskonnakaaslaseid hea töö eest,» ütles Laas.

Etapivõiduga kerkis Laas enne viimast päeva velotuuri liidriks. Laupäeval sõidetakse Sakarya linna tänavatel 138 kilomeetrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles