Sten Priinits.
Sten Priinits. Foto: Augusto Bizzi/FIE

Meeste epeevehklemise MK-etapil Türgis Istanbulis jõudis Sten Priinits kaheksandikfinaali.

Meeste konkurentsis pääses MK-etapil Sten Priinits (FIE 50.) ainsa Eesti koondislasena 64 parema hulka. Seejuures tuli Eesti esinumbril murda läbi tõelises kadalipust, kuna Istanbulis on kvalifikatsioonis konkurentsis 345 meest.

Kvalifikatsioonis veatult esinenud Priinits läks põhitabeli avaringis vastamisi šveitslase Bruce Brunoldiga (FIE 193.). Heas hoos Priinitsal ei tekkinud mingeid probleeme ning ta teenis 15:8 võidu.

32 parema hulgas seisis Priinitsale vastu maailma esinumber Koki Kano. Kodusel Tokyo olümpiamängudel meeskondliku kuldmedali teeninud jaapanlane oli selge soosik ning Kano asus ka kohtumist kontrollima. Enne viimast perioodi oli tablool Kano 6:3 eduseis. Priinits suutis siiski keerulisest olukorrast välja tulla ja 6:6 lisaaja välja võidelda. Otustavaks minutiks prioriteedi teeninud Priinits tegi ka otsustava torke ning edenes 7:6 võiduga kaheksandikfinaali.

16 parema hulgas läks Priinits vastamisi Itaalia epeevehkleja Davide Di Veroliga (FIE 17.). Mulluse Euroopa meistri vastu jäi Priinitis avaperioodil 0:2 kaotusseisu. Teisel perioodil õnnestus Eesti esinumbril rünnakul ka vastast survestada ja kaks torget teha. Viimasele perioodile mindi ikkagi itaallase 4:2 juhtimisel.

Otsustaval kolmandiku alguses  suurendas Di Veroli vahe juba neljale torkele. Priinits suutis küll veel ühe torke kaugusele jõuda, ent lõpuks teenis Itaalia vehkleja ikkagi 12:6 võidu. Nõnda jõudis veerandfinaali Itaalia vehkleja ja Priinitsa tööpäev sai lõpu.