L, 10.06.2023

Schumacheri nimi kadus F1-e stardirivist ühe mehe tõttu

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments
Mick Schumacher (paremal) ja Ralf Schumacher (vasakul).
Mick Schumacher (paremal) ja Ralf Schumacher (vasakul). Foto: IMAGO/Nordphoto/Scanpix

Seitsmekordse vormel 1 sarja maailmameistri Michael Schumacheri poeg Mick sõitis viimased kaks hooaega F1-sarjas Haasi ridades. Kuna USA tiim teda ei soovinud, siis pidi ta piirduma reservsõitja kohaga Mercedeses. Küll võinuks tal ilma ühe meheta avaneda võimalus AlphaTauris.

Nimelt avaldas Micki onu Ralf Schumacher, kes töötab hetkel Saksamaa telekanalis Sky F1-eksperdina, et AlphaTauri tiimipealik Franz Tost soovis näha möödunud aastal tiimi juba kuulunud Yuki Tsunoda kõrval noort Schumacheri. Teadupärast täitis selle koha lõpuks hollandlane Nyck De Vries.

«Franz Tost oleks eelistanud teist sõitjat, sest ta teab, et F1-ga harjumine võtab aega kaks-kolm aastat. Ja turul vaba olnud sõitja oli Mick. Mick Tsunoda kõrval oleks olnud loogiline,» rääkis Schumacher portaalile formel1.de.

See plaan lendas väidetavalt vastu taevast ühe mehe pärast. «Siis tuli Helmut Marko, kes ei soovinud seda isiklikel põhjustel näha. Tal tundub olevat probleem Schumacheri nimega, kuigi mul on temaga head suhted. Aga tal paistab olevat probleem Mickiga. Muud moodi ma ei oska seletada, miks see ei töötanud,» rääkis Schumacher.

Marko töötab Red Bulli vormelitiimi juures nõunikuna ja vastutab meeskonna noortesüsteemi eest. Lisaks maksab tema sõna ka nii Red Bulli põhitiimi kui ka sõsartiimi AlphaTauri sõitjate valimisel.

Tema sõnul võinuks Micki palkamine anda Red Bullile juurde ka Saksamaal oma toote turundamisele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles