Raju stsenaariumiga Euroliiga lõpplahendus tõi pisara silma nii võitjatele kui ka kaotajatele

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Sergio Llull tõusis finaalis Madridi Reali sangariks, aga edu taga oli kogu meeskond.
Sergio Llull tõusis finaalis Madridi Reali sangariks, aga edu taga oli kogu meeskond. Foto: IMAGO/Klodian Lato / Eurokinissi / Scanpix

Tuleb välja, et Hispaania korvpallilegend Sergio Llull on geenius.

Madridi Real krooniti pühapäeva hilisõhtul Kaunases 11. korda Euroliiga meistriks. Finaalis alistati 79:78 Pireuse Olympiacos. Euroopa tugevaima klubisarja võitis tiim, kelle paljud eksperdid kandsid maha juba kuu aega tagasi.

Tagantjärele võib öelda, et raputus saabus 27. aprillil. Real oli veerandfinaalis Belgradi Partizaniga kolme võiduni peetavas seerias kaotamas teist mängu. Tekkinud frustratsioonis tegi võõrustajate tagamängija Llull ebasportliku vea vastasele Kevin Punterile. Järgnes massirüselus. Mäng lõpetati paar minutit enne lõppu Serbia satsi 95:80 võiduga.