K, 27.09.2023

Aegade edukamaid sprintereid otsustas karjäärile joone alla tõmmata

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Mark Cavendish.
Mark Cavendish. Foto: Massimo Paolone

Suurbritannia edukamaid jalgrattureid Mark Cavendish andis teada, et tõmbab tänavuse hooaja järel karjäärile joone alla.

38-aastane sprinter tegi uudise teatavaks Giro d'Italia pressikonverentsil. «Jalgrattasõit on olnud minu elu keskmes 25 aastat. See on õpetanud mulle palju elu, pühendumise, truuduse, ohverduste ja järjepidevuse kohta – kõik tähtsad elemendid, mida kavatsen nüüd isana edasi pärandada,» sõnas ta.

«Täna on minu poja Casperi viies sünnipäev; kuna Girol on puhkepäev, saan selle päeva temaga veeta. Minu jaoks on oluline igal tema sünnipäeval ja koolikontserdil kohal olla – minu jaoks on oluline tema jaoks olemas olla,» lisas britt.

Cavendishi auhinnakapist võib leida maanteesõidu MM-kulla ja -hõbeda ning trekisõidu OM-hõbeda (omnium). Trekisõidus (madison) on tal lisaks ette näidata kolm MM-tiitlit.

Suurtuuridel jäi mehe saagiks 53 etapivõitu, mis jagunesid järgnevalt: Tour de France (34, rekord mida jagab koos Eddy Merckxiga), Giro d'Italia (16), Vuelta (3). Enamat on kolme velotuuri peale suutnud vaid Merckx (64) ja Mario Cipollini (57)

Lisaks õnnestus Cavendishil igal suurtuuril vähemalt korra pälvida parima sprinteri roheline särk: Tour de France (2011, 2021), Giro d'Italia (2013), Vuelta (2010).  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles