Levadia, Kalju ja Paide kaotasid Premium liigas punkte

Tartu Tammeka jalgpallurid.
Tartu Tammeka jalgpallurid. Foto: Tartu Jalgpallikool Tammeka/Facebook

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel õnnestus Tartu Tammekal teenida võõrsilt 2:1 võit Nõmme Kalju üle.

Kuigi Kalju asus mängu 26. minutil Alex Matthias Tamme väravast juhtima, suutis Kevin Mätas 71. minutil seisu viigistada. Tammeka võiduvärava lõi 89. minutil Kevin Burov.

Tallinna Kalev jätkab hooaega hea hooga, sest tegi koduväljakul 1:1 viigi Paide Linnameeskonnaga. Mõlemad väravad sündisid penaltist. Esmalt viis Robi Saarma 55. minutil külalised juhtima, seejärel tõi Tristan Toomas Teeväli 71. minutil tabloole viigi.

Viimased 20 minutit pidi Paide mängima kümnekesi, sest Andre Frolov teenis penalti olukorras punase kaardi.

Kalevi kasuks 11 meetri karistuslöögi teeninud Ats Purje ütles Soccerneti otseülekandes, et jääb viigiga rahule, kuigi mehega enamuses mängides võinuks teenida ka võidupunktid. «Ise lahendasime mingid momendid kehvalt. Vastane oli ka ohtlik. Hea, et tala ei saanud,» ütles ta.

​«Paide on hea meeskond. Et neil punkte vähe, on kuidagi ebaõiglane. Palliga on nad head, aga õnneks pole nad palju väravaid löönud. Meie jaoks on raske hetk, kui peame domineerima. Musta hobuse roll sobib meile paremini,» jätkas Purje.

Punkte kaotas ka Tallinna FCI Levadia, kes tegi võõrsil 0:0 viigi Pärnu Vaprusega.