E, 5.06.2023

Pariis kavatseb olümpiaks kaotada kõik kodutud

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments
Olümpiarõngad Pariisis.
Olümpiarõngad Pariisis. Foto: Aurelien Morissard/AP/Scanpix

2024. aasta suveolümpia toimub Prantsusmaa pealinnas Pariisis, mis soovib enne suurvõistlust astuda drastilise sammu.

Prantsusmaa ajaleht Le Monde kirjutas kolmapäeval, et valitsus on andnud kohalike omavalitsuste juhtidele ülesandeks luua vastuvõtukeskused, kuhu kodutud kõigepealt viidaks ning siis leitaks neile kolme nädala jooksul püsiv elukoht. Erinevad abiorganisatsioonid on väidetavalt skeptilised.

Prantsusmaal linnade ja eluasemete ministrina tegutsev Olivier Klein avaldas näiteks hiljuti, et hotellid ei soovi enam olümpia ootuses tube kodututele pakkuda ning nõnda on pea kaotatud pea 5000 ruumi, mis varem olid saadaval erakorraliseks majutamiseks.

Abbe Pierre’i sihtasutus kahtles, et reaalsuses oleks võimalik kodutud uude kohta saata ning seejärel kolme nädalaga neile püsivad elukohad leida. Neis äratab kahtlust fakt, et kodutute Pariisist välja saatmise plaani ajaraam ühtib olümpiamängudega ning arvatakse, et riik soovib lihtsalt kodutud fännidelt eest ära koristada.

Pariisis ja selle ümbruses on levinud laagrid, kus migrandid elavad. Ametivõimud käivad küll neid laiali olemas, kuid seejärel pannakse telgid lihtsalt uude kohta püsti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles