Kotsari korralik partii aitas Baskonial kindlustada põhiturniiri teise koha

Christopher Krutto
Maik-Kalev Kotsar (viskel).
Maik-Kalev Kotsar (viskel). Foto: Andrej Cukic/Epa/Scanpix

Hispaania korvpalli kõrgliigas mängiti eile põhiturniiri viimase vooru mängud ning Eesti korvpallikoondislase Maik-Kalev Kotsari hea mäng aitas Baskonial kindlustada teise koha.

Baskonia läks kohtumist Girona vastu juhtima juba avaveerandil, mis võideti 21:15. Poolajapausiks suudeti hoida kuuepunktist vahet. Teine poolaeg möödus samuti tasavägiselt, kuid Baskonia võttis lõpuks võõrsilt 75:70 võidu.

Kotsar viibis platsil 20 minutit ja 50 sekundit ning viskas selle aja jooksul 11 punkti ja korjas kuus lauapalli. Väljakule pääses ka teine Baskonias mängiv eestlane, Sander Raieste, kes rügas platsil kaheksa minutit ja sai kirja ühe lauapalli.

Baskonia parimaks punktitoojaks kerkis 16 silmaga Darius Thompson, Girona poolelt viskasid 17 silma Kameron Taylor ja Jeremiah Hill.

Võit kindlustas ühtlasi Baskoniale 28 võidu ja kuue kaotusega põhiturniiri teise koha. Neid edestas ühe võidu enam teeninud Barcelona.

Play-off'is läheb Baskonia vastamisi põhiturniiril seitsmendana lõpetanud Badalona Joventutiga.