Kullamäe ja Lietkabelis said Žalgirise vastu raske võidu, kas kodus viigistatakse seeria?

Christopher Krutto
Kristian Kullamäe mänguhoos.
Kristian Kullamäe mänguhoos. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe koduklubi Panevežyse Lietkabelis alistas Leedu meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandas mängus 67:66 Kaunase Žalgirise.

Žalgiris alustas kohtumist paremini, kuid Lietkabelis suutis Euroliiga satsiga tempos püsida ning avaveerand kaotati kõigest 21:22. Teisel veerandil suutis võõrsil mänginud Lietkabelis ohjad haarata ning pikemale pausile mindi juba Kullamäe koduklubi 43:37 eduseisus.

Teisel poolajal õnnestus vahepeal Žalgirisel lausa 57:48 ette minna, kuid Lietkabelis võitles tagasi. Pool minutit enne kohtumise lõppu viigistati seis ning lõpuks saadi kätte ka raske võit.

Kullamäe alustas kohtumist põhikoosseisus ja sai tavapäraselt palju mänguaega, viibides platsil 28 minutit ja 44 sekundit. Selle ajaga viskas eestlane seitse punkti, korjas neli lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu. Küll patustas ta ka kolme pallikaotusega.

Lietkabelise poolelt viskas ainsana kahekohalise arvu punkte Mantas Rubštavicius, kelle arvele jäi 14 silma. Žalgirise parimateks kerkisid 12 punktiga Edgaras Ulanovas ja Tyler Cavanaugh.

Žalgiris juhib hetkel poolfinaalseeriat 2:1, kuid järgmine kohtumine peetakse Lietkabelise koduareenil ja seal tekib neil võimalus seeria viigistada.