BLOGI JA GALERII ⟩ Kalev/Cramo alistas Tartu kolmandat korda ja tuli Eesti meistriks

BC Kalev/Cramo meeskond alistas koduse korvpalliliiga finaalseeria kolmandas mängus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 89:82, jäi mängudega peale 3:0 ja krooniti pärast aastast vaheaega taas Eesti meistriks. Postimees tegi mängust tekstipõhise otseblogi.

Kalev pole tänavuses play-off'is seni kaotanud ühtegi mängu. Veerandfinaalis alistati Tallinna Kalev/Audentes ja poolfinaalis KK Viimsi/Sportland võrdse tulemusega 3:0. Tartlased pidid kullamatšile jõudmiseks nägema poolfinaalis kõvasti vaeva tiitlit kaitsnud Pärnu Sadamaga, kes murti maha alles otsustava mängu viimasel veerandajal.

Finaalseeria algas põneva mänguga, kuid Kalev suutis 18. mail jääda kodusaalis tänu mängu lõpetuseks tehtud 17:4 spurdile peale 71:65. Teisipäeval Tartus peetud teine kohtumine möödus juba ühepoolselt – külalised võitsid poolaja 55:35 ning ehkki võõrustajad punnisid veel kõvasti vastu, saabus selgus juba mitu minutit enne lõppu. Kalev jäi peale 90:73.

Kalevil ei tee eeldatavalt tänagi kaasa vigastatud snaiper Wesley Van Beck, kuid seni on tematagi kenasti hakkama saadud.