Läti juhtis pikalt ja andis Kanadale kõva lahingu, aga hoki MMil finaali ei jõutud

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Lätlased tähistamas 2:1 juhtväravat.
Lätlased tähistamas 2:1 juhtväravat. Foto: LEHTIKUVA/via REUTERS/Scanpix

Täna selgitatakse jäähoki MMil finalistid. Esimeses poolfinaalis kaotas Läti 2:4 Kanadale.

Meie lõunanaabrid läksid kohtumist juhtima üheksandal minutil, kui täpne oli 19-aastane Dans Locmelis. Eduseis püsis teise kolmandiku viimase neljandikuni, kui maailma tugevaimas liigas NHLis St. Louis Bluesi esindav Samuel Blais viigistas skoori.

Õige pea läks Läti aga taas juhtima. NHLis sel hooajal kolmes kohtumises väljakul käinud Rūdolfs Balcers viis minut ja kuus sekundit pärast Kanada viigitabamust esimest korda MMil poolfinaali jõudnud lätlased taas juhtima.

Kolmanda kolmandiku esimeses pooles haaras Kanada tänu Jack Quinni ja vaid 18-aastase Adam Fantilli tabamustest initsiatiivi. Sealjuures saatis Quinn litri võrku tohutult raske nurga alt. 43 sekundit enne lõpusireeni viskas Scott Laughton litri tühja väravasse.