Üks kaotus veel ning Kotsari, Raieste ja Baskonia hooaeg on läbi

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Maik-Kalev Kotsar (palliga) täidab Vitoria Baskonias väga olulist rolli. Nõnda suurt koormust pole ta senise karjääri jooksul veel tunda saanud. Foto: Baskonia/Facebook

Korvpalli Hispaania meistrivõistlustel alustas Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Baskonia veerandfinaalseeriat kaotusega Badalona Joventutile.

Euroliigas esimesena sõelmängudest ehk kaheksa parema hulgast välja jäänud, aga koduliigas põhihooaja teisena lõpetanud Baskonia jäi pärast esimest tabavat kaugviset ja skoori avamist sisuliselt kohe tagaajaja rolli. Avaveerandi võitis Joventut 28:16 ning parimal juhul hoiti mängu jooksul 16-punktilist eduseisu.

Tõsi, kodusaalis mänginud Baskonia üritas korduvalt kaalukausse enda kasuks keerata, aga viiest silmast lähemale ei lubanud Joventut võõrustajatel tulla. Kataloonia klubi võitis lõpuks 99:91.

Baskonia parimana tõi 12 kaugviskest kuus tabanud Markus Howard 28 punkti. Üleplatsimeheks kerkis aga Joventuti viskav tagamängija Kyle Guy, kelle arvele jäi tervelt 36 silma. Tema tabas 16 kaugviskest suisa üheksa.

Raieste jäi pingile, Kotsari arvele kogunes veidi vähem kui 24 minutiga kaks punkti (kahepunktivisked 1/4), kolm lauapalli ja üks resultatiivne sööt. Tema +/- näitaja +9 ehk mitu punkti viskas Baskonia Kotsari väljakul oldud aja jooksul Joventutist rohkem oli Baskonia paremuselt teine.

Olgu märgitud, et Baskonia eest ei teinud kaasa tagamees Max Heidegger, kes pole liiga kodulehe andmeil võistkonda enam üles antud. Baskonia on nüüd koduliigas kaotanud koduväljakul vaid kolm kohtumist, aga kaks neist on tulnud viimase kahe nädala jooksul.

Euroopa tugevaima rahvusliiga veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni. Seeria järgmine ja võib-olla viimane kohtumine toimub 30. mail Badalonas.