P, 24.09.2023

Kõvasti pingutanud Aron suutis poodiumikohast kinni hoida ja tegi üldarvestuses hea tõusu

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Paul Aron (nr 1).
Paul Aron (nr 1). Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Eesti vormelitalent Paul Aron (Prema Powerteam) sai vormel 3 sarja Monaco GP põhisõidus kolmanda koha.

Reedeses kvalifikatsioonis kolmanda koha saanud Aron tegi sõidule korraliku stardi ning suutis oma positsiooni hoida. Avaringil tuli välja ka sõidu ainuke turvaauto, kui Carlini sõitja Ido Cohen sõitis seina ning lõhkus oma auto ära.

Kui uuesti sõiduks läks, hakkas Aroni kohta noolima tema seljata sõitnud Hitech Pulse-Eighti piloot Luke Browning. Kuigi britt hoidis eestlast pikalt surve all, siis Mercedese noorteakadeemiasse kuuluv Aron suutis kitsal tänavaringrajal oma poodiumikohast kinni hoida.

Küll ei suutnud ta püsida esimese kahe mehe tempos. Võidu võttis lõpuks Hitech Pulse-Eighti piloot Gabriele Mini, kelle jaoks oli tegu esimese triumfiga F3-s. Teise koha noppis Aroni tiimikaaslane Dino Beganovic, kes proovis küll viimastel ringidel Minist mööduda, kuid ei suutnud selleks võimalust leida.

Eilses sprindisõidus 10. koha saanud Aron kogus nädalavahetuse peale 16 punkti ning tõusis üldarvestuses kaheksandalt kohalt viiendaks. Eestlasel on nüüd koos 38 silma. F3-sarja üldliider on 73 punktiga brasiillane Gabriel Bortoleto (Trident).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles