Kullamäe oli Žalgirise vastu visketabavusega hädas, aga tegi mitmekülgse esituse

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Kristian Kullamäe mänguhoos.
Kristian Kullamäe mänguhoos. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe leivaisa Panevėžyse Lietkabelis kaotas Leedu meistrivõistluste poolfinaalseerias mängudega 1:3 Kaunase Žalgirisele.

Tänases seeria viimases kohtumises olid sel hooajal Euroliigas kaheksa parema hulka jõudnud Žalgirise võidunumbrid 95:66. Edu vundament laoti teisel veerandajal, mille võitis Kaunase klubi 26:13.

Kullamäe mängis 23 minutit ja 52 sekundit ning viskas kuus punkti. Kaheksast kahepunktiviskest tabas eestlane kolm, ainus sooritatud kaugvise läks mööda. Lisaks andis meie mees neli resultatiivset söötu, tegi neli vaheltlõiget, hankis kaks lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse. Samuti blokeeriti üks tema vise, ta tegi ise kolm viga, aga vastased patustasid Kullamäe vastu reeglitega neli korda.

Nii nagu Kullamäe oli kogu Lietkabelise meeskond visketabavusega hädas. Kaitsetiimina tuntud Žalgirise vastu tabati kahepunktiviskeid 46,6 ja kaugviskeid 23 protsenti.

Ühtlaselt tegutsenud Žalgirise ridades viskasid viis meest kahekohalise arvu punkte. 16 silmaga kerkis üleplatsimeheks ameeriklane Tyler Cavanaugh, kelle käesolevat hooaega on kõvasti seganud seljavigastus.

Eelmisel hooajal Leedus finaali jõudnud ja hõbeda võitnud Lietkabelis kohtub pronksiseerias Jonavaga, kes jäi veerandfinaalis 0:3 alla Vilniuse Rytasele. Põhihooajal võitis Lietkabelis Jonava vastu mõlemad mängud, ühe kahe ja teise 13 punktiga. Pronksiseeria peetakse kolme võiduni.