K, 27.09.2023

Neuville Hyundai muredest: võime paberile ilusaid pilte joonistada, aga sellest ei piisa

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook
Comments
Thierry Neuville ja Martijn Wydaeghe Portugali rallil
Thierry Neuville ja Martijn Wydaeghe Portugali rallil Foto: Paulo Maria / Dppi / SCANPIX

Hyundai autorallitiimi esinumber Thierry Neuville on viimasel ajal esinenud mitme kriitilise avaldusega tööandja pihta.

Mõni päev tagasi teatas Lõuna-Korea võistkond, et nende ridades alustab tehnilise direktorina tööd tunnustatud insener Francois-Xavier Demaison. Prantslane on WRC-sarjas tuttav nägu. Tema ehitas Volkswagen Polo ralliauto, mis domineeris MM-sarjas aastatel 2013–2016. Samuti oli ta seotud Peugeot' ja Subaru masinate ehitamisega.

Neuville'i täiendus otseselt paremini tundma ei pane. «Võime kontoris istuda ja paberile ilusaid asju joonistada, aga selleks ajaks, kui jupid saabuvad, jõuab kätte hooaja lõpp,» ütles ta WRC-sarja kodulehele antud intervjuus.

Kogenud belglase sõnul ollakse konkurentidest, eelkõige Toyotast, selgelt maas. «Me peame kõvasti arenema,» märkis Neuville pärast Portugali rallit. «Proovisin erinevaid seadistusi, aga miski ei toonud kiiruses edu.»

Selle nädala lõpus toimub Sardiinia etapp. Neuville usub, et ehk sobivad sealsed olud neile veidi paremini. Samas ei keri ta lootusi eriti kõrgele. «Ma ei tea, kas Toyota muutis midagi kardinaalselt või mitte, aga [Portugalis] me neile vastu ei saanud,» tõdes ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles