E, 25.09.2023

Järjekordne vigastusmure sundis Rikbergi taas vangerdustele

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Rahvusmeeskond kohtub Kuldliigas järgmisena Slovakkiaga
Rahvusmeeskond kohtub Kuldliigas järgmisena Slovakkiaga Foto: Gertrud Alatare / volley.ee

Eesti meeste võrkpallikoondis võõrustab kolmapäeval, 31. mail Tartu Ülikooli spordihoones Euroopa Kuldliiga raames Slovakkiat. 

Nii Eesti kui ka Slovakkia alustasid C-alagrupis kaotusega: eestlased pidid tunnistama Soome 3:0 paremust, slovakid jäid 1:3 alla Tšehhile.

Eesti kohtus Slovakkiaga viimati kodusel EMil 2021. aastal, tookord jäi 3:2 peale Eesti meeskond. Aastate jooksul on sama vastasega kohtutud mitu korda, Kuldiigas viimati 2018. aastal, mil Eesti sai 3:0 ja 3:1 võidud. Lisaks on peetud mitmel korral kontrollmänge.

Peatreener Alar Rikbergi sõnul on järgmine vastane tuttav meeskond, kus on aga tehtud oluline muudatus. «Slovakkiaga on meil aastate jooksul peetud palju mänge ja praeguses tiimis on meil seoseid, st tuttavaid mängijaid, kes on eestlastega samades klubides pallinud.

Olulisim muudatus varasemaga võrreldes on Slovakkia sidemängija, põhimeheks on tõusnud Matus Jalovecky. Suur roll on diagonaalründaja Patrik Lamanecil, nurgaründajate roll peaks väiksem olema, kui Soomega võrrelda. Tegu on korraliku Euroopa keskmiku kvaliteediga meeskonnaga. Tšehhi vastu jäid nad mingil ajal surve alla ja tšehhid võtsid selle mängu jõuga ära,» sõnas Rikberg.

«Et meil nende vastu võimalus tekiks, peame nad võrgust eemale saama. Soome mängus jäime selgelt hätta nende kiire mänguga, Slovakkia käekiri on teistsugune. Oma asjadest rääkides: Soome vastu oli kehv meie realiseerimise protsent siis, kui serv hästi käes oli.

Me ei suutnud oma häid olukordi edukalt lahendada, sellega peame tegelema. Vaimse poole pealt: meil on mehi, kes pole sellisel tasemel sellises rollis olnud ja me peame selle tasemega lihtsalt harjuma,» lisas juhendaja.

Rikberg tegi koosseisus kaks muudatust. Markus Uuskari ei saa kerge vigastusmure tõttu kaasa teha, uue mehena lisandus Martti Juhkami. Teise diagonaalina kasutab Rikberg vajaduse tekkides Timo Lõhmust.

Eesti koosseis mängus Slovakkiaga

Sidemängijad: Renet Vanker, Robert Viiber, Markkus Keel

Diagonaalründajad: Valentin Kordas, Timo Ander Lõhmus

Nurgaründajad: Karli Allik, Stefan Kaibald, Martti Juhkami

Temporündajad: Andri Aganits, Mihkel Varblane, Alex Saaremaa, Marx Aru

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles