Kotsari suurepärasest mängust ei piisanud: Baskonia hooaeg lõppes ootamatult vara

Christopher Krutto
Maik-Kalev Kotsar (viskel).
Maik-Kalev Kotsar (viskel). Foto: GEORGIA PANAGOPOULOU/EPA/Scanpix

Eile õhtul pidi Baskonia tunnistama Hispaania korvpallimeistrivõistluste veerandfinaalseeria teises mängus Badalona Joventuti 83:76 paremust.

Tasavägises mängus õnnestus Joventutil haarata esimesel poolajal kerge eduseis ning pikemale pausile läks Baskonia 40:46 kaotusseisus. Kolmandal veerandajal õnnestus Baskonial paaril korral ka juhtima minna, kuid lõpuks suutis Joventut mängu võita.

Eesti korvpallikoondislane Maik-Kalev Kotsar tegi suurepärase mängu. Keskmängija viibis platsil 30 minutit ja neli sekundit ning viskas selle ajaga 12 punkti. Lisaks korjas ta veel kaheksa lauapalli. Eestlase kasutegur oli 25, mis oli ühtlasi ka tiimi parim näitaja. Sander Raieste platsile ei saanud.

Baskonia parimaks kerkis 16 silmaga Markus Howard, üleplatsimeheks kerkis Joventuti tagamängija Kyle Guy 22 punktiga.

Põhihooaja teisena lõpetanud Baskonia kaotas kahe võiduni mängitavas veerandfinaalseerias mõlemad kohtumised ning sellega on eestlaste koduklubi hooaeg läbi.