L, 30.09.2023

Eesti koondise liider liitus Euroopa tippsarja klubiga

Postimees Sport
Facebook
Comments
Kertu Laak (vaskul).
Kertu Laak (vaskul). Foto: Margus Ansu

Eile Eesti koondise eest 100. mängu pidanud ja naiskonna Hõbeliigas Austria vastu võidule aidanud Kertu Laak liitub tuleval hooajal Poola tippklubiga BKS Bielsko-Biała Bostikuga. Temast saab esimene eestlanna tugevas Poola meistriliigas.

«Poola liiga on minu jaoks alati huvitav tundunud, nii et selle pakkumise üle ma pikalt pead ei murdnud. Ootan juba, et saaksin lähedalt näha Poola võimast võrkpallikultuuri ja mängida nii kõrgetasemelises võrkpalliliigas. Loomulikult ootan ka innuga, milline areng mind seal ees ootab,» sõnas Laak pressiteates.

Bostik saavutas lõppenud klubihooajal Poola meistrivõistlustel neljanda koha.

25-aastane Laak tegi esimesed võrkpallimängud AudentesSG/Noortekoondise klubis, kust siirdus 2013. aastal Kohila VK/E-Service'i. Tema esimene välisklubi oli Soome LP Viesti, kus ta mängis kaks hooaega, võites Soome meistrivõistluste hõbeda ja kulla. Itaalia klubi Reale Mutua Fenera Chieri oli tema koduklubi kaks aastat. Sellele järgnes sakslaste SSC Palmberg Schwerin. Hooajal 2021/2022 naasis ta koduliigasse ja esindas Viljandi Metalli värve. Eelmisel hooajal suundus Laak Prantsusmaale ja liitus RC Cannes'i klubiga, millega jõudis Prantsuse karikavõistluste finaali.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles