N, 21.09.2023

Tänak pelgab, mida Sardiinia ilm endaga kaasa võib tuua

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: M-Sport

Sardiinia ralli esimese täispika võistluspäeva hommik Ott Tänakule ja Martin Järveojale eriti rõõmustamiseks põhjust ei andnud. Meie mehed leiab nelja katse järel seitsmendalt kohalt, kaotust liider Sebastien Ogier'le on kogunenud juba 43,3 sekundit.

Kuigi Tänak avaldas võistluse eel lootust, et neil õnnestus Portugali rallile järgnenud testiga konkurentidele järele tõmmata, siis reedene esimene katse seda ei näidanud. Saarlane näitas alles kaheksandat aega, kaotust Ogier'le 9,9 sekundit.

«Polnudki kõige hullemad tingimused, muda polnud väga palju. Aga kitsad olud: keeruline oli autot teele ära mahutada,» sõnas saarlane katse finišis.

Kolmandal katsel oli Tänaku hoog juba parem: kuues aeg ja kaotust Takamoto Katsutale 3,1 sekundit. «Polnudki kõige hullem, vähemalt ühtlane katse. Pinnas on lahtisem kui eelmisel,» kostis meie mees, misjärel lisas, et tema Ford Puma pagasiluuk ei taha miskipärast kinni püsida. 

Seejärel ootas sõitjaid ees 49,9 km pikkune mammukatse, mille finišis Tänaku näol ühtegi rõõmukübet ei olnud. «See oli väljakutse: meeletult raske ja suur kaotus. Oleksin nagu puksiiriga sõitnud. Polnud üldse tore,» sõnas katsevõidu teeninud Ogier'le koguni 34,9 sekundiga kaotanud Tänak.

Lõunapausil rääkis meie mees laias laastus sama juttu. «Esimene katse oli normaalne, teisel oli veidi rohkem puhastamist. Pikk kiiruskatse oli aga karm ja väljakutsuv. Minu jaoks oli see suur väljakutse ning ajakaotus oli ka suur,» sõnas Tänak, kes ülemäära mammutkatse teist läbimist ei oota. Seda aga rohkem ilmast, kui teeoludest tulenevalt.

«Vaatame, mis saab. Üldiselt on teeolud üsna stabiilsed, kuid kindlasti esineb keerulisi kohti. Suurim küsimus on siiski ilmaga seoses – olukorda võib muutuda. Praegu on siin pärastlõunal alati ilm muutunud,» osutas saarlane vihmaprognoosi suunas.

All Live'i reporterid torkasid selle peale küll vahele, et Tänakul on ju MM-sarja parim ilmaennustaja, kuid saarlasel oli vastus varrukast võtta: «Temagi on kõigest inimene. Pilvedega on ikkagi keeruline suhelda.»

Ralli üldseis pärast 4. katset:

SS4OA
SS4OA Foto: EWRC
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles