N, 21.09.2023

Tšehhi maleturniiri korraldaja ei soovinud ukrainlasi oma turniirile: sõjaealised Ukraina mehed peaksid relv käes lahinguväljal võitlema

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Male. Pilt on illustratiivne.
Male. Pilt on illustratiivne. Foto: Ali Hamad/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tšehhi malevõistluse Teplice Open korraldaja ei soovinud ukrainlasi oma võistlusele lasta, kuid pidi lõpuks sellest plaanist loobuma.

Tšehhis peetaval kõrgetasemelisel Teplice Openil soovisid osaleda mitmed ukrainlased, kuid turniiri korraldaja Pavel Kirs ei soovinud neid lasta. Selleks oli tal omapärane põhjus.

«Praegune poliitiline seisund ei poolda malet ja turniirilt puuduvad Ukraina suurmeistrid, keda – isegi kui nad on registreerunud – me ei saa tõsistel põhjustel vastu võtta,» rääkis Kirs portaalile NSS.

«Minu isiklik arvamus on, et sõjaealised Ukraina mehed peaksid võitlema relv käes lahinguväljal oma riigi eest ja mitte rahulikult puidust tükiga malelaual raha pärast,» lisas ta.

Rahvusvaheline maleliit (FIDE) reageeris Kirsi sõnavõtule ning ähvardas Teplice Openit sanktsioonidega, kui ukrainlasi sinna ei lasta. Nõnda ei jäänudki tšehhidel muud üle, kui ukrainlased lasta võistlema.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles