N, 21.09.2023

Üks autoosa on Tänakule kaks rallit järjest meelehärmi valmistanud

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments
Ott Tänaku ja Martin Järveoja stiilinäide Sardiinias.
Ott Tänaku ja Martin Järveoja stiilinäide Sardiinias. Foto: M-Sport

Sardiinia MM-ralli seitsmendal katsel oli Ott Tänakul probleeme veepumbaga.

M-Spordi Ford Puma Rally1ga kihutav eestlane kaotas katse võitnud Kalle Rovanperäle 32,9 sekundit ning 2019. aasta maailmameistrist oli Rally1-klassis aeglasem vaid viimased seitse kilomeetrit katkise rehviga sõitnud Elfyn Evans.

Katse lõpus sõnas Tänak, et on finišisse jõudmise üle õnnelik. «Veepump kadus katse võrdlemisi alguses, mistõttu küpsetasime mootorit korralikult üle. Mõnes kohas hakkas pump küll töötama, aga siis polnud jällegi veesurvet. Seega polnud mootoril polnud üldse võimu, aga oleme kohal.»

Tasub meenutada, et veepump valmistas Tänakule probleeme ka eelmisel MM-etapil Portugalis, mis segas teda samamoodi ralli esimesel täispikal võistluspäeval.

Pärast reedest võistluspäeva on Sardiinias liider Esapekka Lappi, kelle edu Sébastien Ogier' ees on vaid 0,1 sekundit. Kolmandal kohal olev Thierry Neuville kaotab soomlasele 18,6 sekundit. Tänak on seitsmes, jäädes Lappist maha 1.09,8.

Homme sõidetakse Sardiinias kaheksa katset kogupikkusega 133,62 km. Päev algab Eesti aja järgi kell 09.05 ning võistlust on võimalik jälgida SIIT.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles