Tuuli Tomingas võitis Eesti meistritiitli ootamatult spordialalt (1)

Tuuli Tomingas.
Tuuli Tomingas. Foto: Elmo Riig

Neljandat korda peetud disci-jooksu Eesti meistrivõistlused võitis meestest Olavi Allase ja naistest Tuuli Tomingas.

Tartus peetud võistlustel läbisid sportlased viis ühekilomeetrist ringi, mille järel tuli sooritada ka viis kettagolfi viset. Mööda läinud vise tähendas 75-meetrist trahviringi.

Meeste konkurentsis tegi võimsa soorituse keskmaajooksja Allase, kes võitis meistritiitli hoolimata kümnest trahviringist. Hõbemedali võitis möödunud aasta tšempion, murdmaasuusataja Martin Himma (9; +34) ning pronksi kergejõustiklane ja orienteeruja Karel-Sander Kljuzin (6; +36).

Naiste arvestuses oli konkurentidest üle debüüdi teinud laskesuusataja Tomingas, kes eksis üheksal viskel. Teise koha teenis Kristi Helekivi (19; +5.31) ning kolmanda Ingrid Kiisk (13; +7.54).