T, 26.09.2023

Maailma 333. reket jõudis Prantsusmaa lahtistel veerandfinaali. Ta hüppab WTA edetabelis enam kui 200 kohta!

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments
Anastassia Pavljutšenkova.
Anastassia Pavljutšenkova. Foto: JULIEN DE ROSA/AFP/Scanpix

Kui tavaliselt liigituks maailma 333. reketi jõudmine tennise Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali šokkuudiseks, siis Anastassia Pavljutšenkova kohta ei saa seda öelda.

31-aastane venelanna alistas täna neljandas ringis belglanna Elise Mertensi (WTA 28.) 3:6, 7:6, 6:3. Praeguse seisuga tõuseb Pavljutšenkova järgmises WTA edetabelis 111. kohale, triumf Pariisis kergitaks ta aga esikahekümnesse.

Tõele au andes olekski see agressorriigi esindajale sobiv positsioon, sest mullust alustas ta maailma 11. reketina, mis on ka tema kõrgeim koht WTA pingereas. Juba mais pidi ta hooaja vigastuse tõttu aga lõppenuks kuulutama ning vahepeal langes Pavljutšenkova WTA edetabelis suisa 846. pulgale.

Parimal juhul Prantsusmaa lahtistel finaali jõudnud Pavljutšenkova kohtub kaheksa parema hulgas tšehhitari Karolína Muchovága (WTA 43.), kes tegi 6:4, 6:3 säru järjekordsele venelannale Elina Avanesjanile (WTA 134.).

Muide, mõni aeg tagasi algas Pariisis Venemaa ja Ukraina duell, kui Darja Kassatkina (WTA 9.) kohtub pärast emaks saamist taas maailma tippu pürgiva ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 192.). Avaseti võitis Svitolina 6:4.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles