L, 30.09.2023

Ogier: WRC ei huvita kedagi

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments
Sébastien Ogier
Sébastien Ogier Foto: Toyota/McKlein

Viimase kuu jooksul on paljud rallisõitjad avaldanud arvamust, et autoralli MM-sari vajab suuri muudatusi ning uut lähenemist. Kaheksakordne maailmameister Sébastien Ogier jagab kolleegide mõtteid.

Portaali DirtFishiga vestelnud Ogier ütles, et reegliteraamatus on palju asju, mis ei kõla eriti loogiliselt.

Prantslase sõnul on üha rohkem hakatud nägema, et kogu MM-sari vajab sügavaid muudatusi, sest «kõik liigub allamäge». «WRC ei huvita enam kedagi,» rääkis viimased aastad Toyotaga kihutanud äss.

Rahvusvaheline autoliit FIA soovib sõitjate arvamust kuulda ning Sardiinia ralli eelsel esmaspäeval toimus kohtumine ekipaažide ja FIA sõitjate komisjoni asepresidendi Petter Solbergiga. Mehega, kes krooniti 2003. aastal ralli maailmameistriks.

Sel koosolekul osales ka Ogier ning tema tagasiside oli positiivne. Tuleval kolmapäeval ootab rallimehi uus jutuajamine, sedakorda MM-sarja turundava WRC Promoteriga.

«Peame WRCd paremaks tegema. Potentsiaal on olemas. On palju fänne, kes armastavad seda ala, kuid paljud asjad valmistavad inimestele pettumust,» ütles Ogier ja tõi näiteks Sardiinia MM-etapi ajal toimunud tühised reegliterikkumised, mistõttu pidid mitu rallimeest kohtunike juures arupärimisel käima. «Selle asemel on olulisi asju, mis vajaksid palju tähelepanu,» lõpetas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles