Võro püstitas Eesti läbi aegade teise tulemuse, Tugi tõusis poodiumile

Christopher Krutto
Õilme Võro.
Õilme Võro. Foto: Tairo Lutter

Soomes Jyväsjyläs peetaval kergejõustikuvõistlusel näitasid häid tulemusi odaviskaja Gedly Tugi ja sprinter Õilme Võro.

Võro näitas 100 m eeljooksus suurepärast kiirust, joostes isiklikku rekordit tähistava 11,54. Ühtlasi tähistas see Eesti kõigi aegade edetabeli teist tulemust. Võro möödus nüüd Katrin Käärtist (11,57) ja Rutti Lukseppast (11,58). Rekordit hoiab tulemusega 11,35 enda käes Ksenja Balta. Ann Marii Kivikas sai teises eeljooksus ajaga 11,80 kolmanda koha.

Finaalis jäi Võro ajaga 11,61 neljandale kohale. Kivikas püstitas ajaga 11,73 hooaja tippmargi ja oli kuues. Jooksu võitis soomlanna Lotta Kemppinen (11,43), kes edestas kaasmaalat Aino Pulkkineni (11,53) ja jamaikalannat Jura Levyt (11,58).

Tugi viskas odaviksevõistlusel viimases voorus tulemuse 58.41 ning sai sellega teise koha. Võistluse võitis jaapanlanna Yuka Sato (58.57), kolmas oli soomlanna Anni-Linnea Alanen (57.72).

Naiste kaugushüppes osales kaks eestlannat. Tähti Alver sai tulemusega 5.87 10. ja Elsa Puu tulemusega 5.40 12. koha. Soomlannad võtsid võistluselt kolmikvõidu. Esimene oli Jessica Kähära (6.47), teine Saga Vanninen (6.23) ja kolmas Maria Huntington (6.17).