L, 30.09.2023

Vene olümpiamedalisti saabumine tekitas Leedus skandaali

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Facebook
Comments
Hanna Prakatšen
Hanna Prakatšen Foto: Lee Jin-man / AP / Scanpix

Leedu sportlased kritiseerisid kohalikku sõudeliitu (LIF), sest see lubas Usbekistani koondisel harjutada Trakai treeningbaasis. Eriti segas atleete tõik, et usbekkide ridades sõuab Tokyo olümpia hõbemedalist Hanna Prakatšen, kes võistles toona Venemaa eest.

«Tänu LIFile on meil «suur rõõm» treenida Trakais koos Venemaa sõudmisstaariga,» ütles 2016. aasta Rio OMil osalenud Dovydas Nemeravičius. «Mullu kallistasime ukrainlasi. Nüüd treenivad Venemaa lipu alt Usbekistani pagenud sõudjad nende koha peal. Hästi tehtud, Leedu sõudmisliit, kes on juba hakanud Masilenise endisi õpilasi oma õuele vedama.» 

Masilenise all peab Nemeravičius silmas sõudmistreener Mykolas Masilenist, kes töötas tunamullu Tokyo olümpia ajal Venemaa koondisega. 33-aastane juhendaja on pärit Leedu sõudmismekast Trakaist.

LIFi peasekretär, endine olümpiahõbe Saulius Ritter ütles, et Trakaisse saabunud sõudjad on Usbekistani kodanikud, ka Prakatšen.

«Usbekistani sportlastest on Venemaad esindanud ainult tema. Prakatšeni otsus passi vahetada ja tema allkirjastatud dokument ei võimalda meil tema kodakondsuses kahelda,» selgitas Ritter.

Tema sõnul tahab Leedu sõudeliit teha Trakaist olümpia sõudekeskuse, mis tõmbaks ligi eri riikide sportlasi. «Me teeme rahvusvahelise sõudeliidu arenguprogrammi raames koostööd ka teiste riikidega. Selle alusel tulidki meile Pariisi olümpiaks valmistuvad usbekid,» ütles Leedu sõudeliidu peasekretär.

Ritter lisas, et Trakaisse on sportlasi oodata veel Kasahstanist ja Gruusiast.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles