Tõnis Grepp
, Suvereporter
Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe koduklubi Paneževyse Lietkabelis võitis Leedu kõrgliiga pronksiseeria 3:2 Jonava CBeti üle.

Pronksiseeria otsustav kohtumine peeti täna Šiauliais. Eesti mängujuhi arvele jäi 30 minutiga üheksa punkti, võttis neli lauapalli ning oli mängu parim sööduandja kuue resultatiivse passiga.

Esimese veerandaja võitis Jonava 22:17. Teisel veerandaja keskel tegi Lietkabelis 11:0 spurdi, mille tulemusena juhtis Lietkabelis poolajal 46:35.

Kolmandal veerandajal suutis Jonava vahe tuua kolme punktini, kuid veerandaja lõpuks juhtis Lietkabelis 62:54.

Neljandal veerandajal läks vahe veelgi suuremaks ning lõppskooriks jäi 84:72.

Lietkabelise resultatiivseim pallur ja üleplatsimees oli Jamel Morris, kes viskas 28 minutiga 27 punkti. Jonava resultatiivsem mängija oli Edvinas Šeškus, kes viskas 33 minutiga 18 punkti.

Lietkabelisele on pronks teine järjestikune medal. Eelmine aasta jõudis klubi finaalseeriasse, kuid pidi tunnistama Vilniuse Rytase paremust.