Pariisis purustati kaks maailmarekordit (1)

Faith Kipyegon.
Faith Kipyegon. Foto: Afp/JEFF PACHOUD/Scanpix

Pariisis toimunud Teemantliiga etapp pakkus väga kõrgetasemelisi võistlusi, kus nähti ka maailmarekordeid.

Märkimisväärse saavutusega sai hakkama Keenia jooksja Faith Kipyegon, kes püstitas naiste 5000 meetri jooksus maailmarekordi 14.05,20. 29-aastane jooksutäht kärpis 2020. aastast etiooplanna Letesenbet Gidey nimel olnud rekordist 1,42 sekundit.

Seejuures oli nägi Gidey ise enda silmaga temalt rekordi võtmist. Etioopia sporditäht lõpetas võistluse teisena, jäädes Kipyegonile alla 2,74 sekundit.

Kipyegon on viimastel nädalatel pöörases hoos. Möödunud nädalal toimunud Firenze Teemantliiga osavõistlusel kirjutas ta enda nimele 1500 meetri maailmarekordi. Kahekordne olümpiavõitja jooksis nädal tagasi ajaks 3.49,11.

Võistlusõhtu lõpus sündis maailmarekord ka meeste 3000 meetri takistusjooksus. Uhke soolojooksu pakkus Etioopia sportlane Lamecha Girma, kelle võidus polnud kordagi kahtlust. Ta lõpetas võistluse ajaga 7.52,11, millega parandas maailmarekordit 1,52 sekundi võrra.

Konkurendid jäid Girmast kaugele. Teise koha teeninud jaapanlane Ryuji Miura lõpetas ajaga 8.09,91 ning poodiumi madalaimale astmele kerkis hispaanlane Daniel Arce (8.10,63).