Serbia maestro vedas Nuggetsi NBA tiitli lävele

Nikola Jokic.
Nikola Jokic. Foto: Isaiah J. Downing

Korvpalliliigas NBA võib juba 13. juunil selguda tänavune meister. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib Denver Nuggets, kes alistas läinud ööl toimunud neljandas lahingus Miami Heati 108:95.

Miamis toiminud lahing oli kodumeeskonnale ülioluline, kuna kaotuse korral pidanuks nad Denverisse sõitma 1:3 kaotusseisus. Nõnda ka läks ja seda eelkõige Nuggetsi ülitugeva kolmanda veerandaja toel.

Heat võitis avaveerandi minimaalselt 21:20, ent Nuggets pääses poolajaks omakorda 55:51 juhtima. Kolmandal veerandajal kasvas Nuggetsi edu esimest korda kahekohaliseks ning viimasele neljandikule mindi vastu külaliste 86:73 juhtimisel. Kodumeeskond suutis veel korraks viie silma kaugusele jõuda, ent lõpuks teenis Nuggets väga veenva 108:95 võidu.

Võitjate ridades säras ääremängija Aaron Gordon, kelle kontosse jäi 27 silma. Nuggetsi liidrid, serblane Nikola Jokic ja kanadalane Jamal Murray lisasid vastavalt 23 ja 15 punkti. Jokici arvele jäi lisaks veel 12 lauapalli ja Murray kontosse 12 korvisöötu. Heati parimana viskas Jimmy Butler 25 punkti.