Rovanperä oli lähedal kvalifikatsioonivõidule, kaks eestlast pääsesid finaalsõitudesse

Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: Toyota/McKlein

Autoralli MM-sarja valitsev meister Kalle Rovanperä osaleb sel nädalavahetusel Rootsis sõidetaval Drift Mastersi EM-sarjas. Kvalifikatsioonis saavutas soomlane neljanda koha.

Drift Mastersi teine osavõistlus toimub Rootsis, kus on kohal driftimaailma paremik. Neile pakub konkurentsi ka autoralli MM-sarja üldliider ja valitsev meister Rovanperä.

Soomlane pakkus kvalifikatsioonis ilusa esituse, mida kohtunikud hindasid 89 punkti vääriliseks. See andis talle kokkuvõttes neljanda positsiooni, millega tagas kindlalt endale koha finaalsõitudes. Kvalifikatsiooni võitis Rovanperä kaasmaalane Lauri Heinonen, kes sai kirja 91 silma.

Rootsis jõudsid finaalsõitudesse ka kaks Eesti driftiässa. Oliver Randalu suutis kvalifikatsioonis teenida 15. koha, kui sai kirja 82 punkti. 32 parema hulka jõudis ka Kevin Pesur, kes teenis 80 punktiga 20. koha.