Eesti naised näitasid taas võimu ja jätkavad Euroopas võitmatult

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Naiste võrkpallikoondis
Naiste võrkpallikoondis Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti võrkpalli rahvusnaiskond alistas Euroopa Hõbeliiga viimases kodumängus 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) Põhja-Makedoonia ja jätkab alagrupis täiseduga. Eesti kindlustas suure tõenäosusega ka koha juuni lõpus toimuval finaalturniiril.

Eesti alustas algkoosseisus Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Liis Kullerkann, Eliise Hollas ja libero Kadri Kangro.

Kohtumine algas vastase 5:3 juhtimisel, kui Laak eksis servil, ent Pertensi serviäss viigistas seisu 5:5 peale ja edasi kontrollis geimi kodunaiskond. Kuigi Põhja-Makedoonia tuli geimi lõpus 23:21 seisuni, võitis Eesti geimi 25:22. Geimi teises pooles said mänguaega ka Melissa Varlõgina ja Kadi Kullerkann. Pertensilt kaheksa punkti, Eesti vastuvõtt oli 50 ja rünnak 46 protsenti.

Teist vaatust alustas Eestil taas algkoosseis, vaid Laagi asemele Kadi Kullerkann. Seda geimi läks kodunaiskond Kadi Kullerkannu rünnaku järel juhtima 6:2, ent külalised tulid punkti kaugusele (10:9). Kadi Kullerkannu eksimuse järel oli tablool seis 11:11 ja edasi mindi punkt-punktis. Geimi keskel tuli Laak Kullerkannu asemele tagasi platsile. Liis Kullerkannu punkt andis meile 16:15 edu, kahepunktiliseks saadi vahe seisul 20:18 ning geimpall saadi seisul 24:19. Geimile pani punkti Põhja-Makedoonia serviviga – 25:20. Selles vaatuses mängis ka libero Janelle Leenurm. Pertensilt geimis kuus punkti.

Kolmandas geimis tuli kodunaiskond taas platsile algrivistuses. Seda vaatust kontrolliti üsna kindlalt, täna suurepärase mängu teinud Pertensi rünnak andis Eestile 13:8 eduseisu. Miilen käristas vahe juba 17:12-le ning geimi lõpus said mänguaega ka Nora Lember, Varlõgina ja Nette Peit. Kolmanda geimi võitsid eestlannad tulemusega 25:16.

Eestil on A-alagrupi liidrina koos neli võitu ja 12 punkti, teine on finaalturniiri korraldaja Austria, kes täna kohtub kolmandal kohal oleva Lätiga. Alagruppide võitjad ja teise koha saajad tagavad koha finaalturniiril, esmalt loetakse võite, seejärel punkte.

Kui finaalturniiri korraldaja Austria ei tule alagrupis kahe parema sekka, pääseb finaalturniirile lisaks gruppide võitjatele ja korraldajale kahe alagrupi peale parim teise koha saanud naiskond. Finaalturniir toimub 24.-25. juunil Grazis.