T, 26.09.2023

Julgustav! Vollekoondis noppis väärt võidu ning läheb üha paremasse hoogu

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments
Eesti võrkpallikoondis.
Eesti võrkpallikoondis. Foto: Margus Ansu

Eesti meeste võrkpallikoondis alistas Tartus Euroopa Kuldliiga raames 3:0 Tšehhi, kes oli varem tunnistanud vaid võite.

Eesti algkoosseis oli Renet Vanker, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Karli Allik, Andri Aganits, Mihkel Varblane, liberod Silver Maar ja Johan Vahter.

Juhkami viis Eesti meeskonna 6:3 ette, kuid vastane viigistas 7:7. Edasi kulges avavaatus tasavägiselt, uuesti viis Allik oma meeskonna juhtima 11:8 ja Aganitsa temporünnak käristas vahe 13:9-le, sundides vastased mõtlemisajale. Geimi keskel viisid Aganitsa järjestikused punktid kodumeeskonna 17:12 ette ja Juhkami võimas rünnak tegi seisuks 19:12. Geim Eestile 25:15.

Teises geimis jätkati samas koosseisus. Seegi vaatus algas tasavägiselt, tšehhide eksimuse järel sai Eesti kahepunktilise edu (8:6), ent õige pea olid tablool numbrid 8:8. Punkt-punktis mindi, kuni külalised kahega ette läksid – 19:17. Eestlased jõudsid 19:19 viigini, ent servivead ja vastase hea rünnak andsid Tšehhile 22:20 edu ja peatreener Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Robert Viiber tuli Vankeri asemele. Aganitsa kaval punkt ning vastaste viga rünnakul viigistas uuesti seisu (22:22) ja nüüd võtsid tšehhid time-out’i. 24:24 seisult sai geimpalli Eesti ja see ka realiseeriti.

Kolmas vaatus algas suurepäraselt, kui blokipunkt viis Eesti ette 5:2. Tšehhid mängisid vahe minimaalseks, ent taas oli blokk see, mis kodumeeskonna 10:8 seisuni aitas. Eesti suutis edu hoida, geimi keskel saadi Tšehhi rünnakuvea järel kätte 16:13 eduseis ja Juhkami võimsad rünnakud tegid seisuks 18:15. Matšpalli teenisid eestlased seisul 24:20, ent esimest ei realiseeritud. Teine aga küll ning geim ja matš Eestile Juhkami pommlöögist 25:21.

Eesti on C-alagrupis Tšehhi järel teine. Meil on kaks võitu ja kaotust, neil kolm võitu ja üks kaotus. Pääsme 24. ja 25. juunil Horvaatias mängitavale finaalturniirile kindlustab grupi võitja. Rikbergi hoolealustel on veel ees kaks kohtumist, kui võõrsil kohtutakse Slovakkia (14.06) ja Soomega (17.06).

Peatreener Alar Rikberg sõnas kohtumise järel ERRi otse-eetris, et Eesti koondis läheb iga päeva ja nädalaga üha paremaks. «Tšehhi mõtles, et saab täna lihtsamalt. Nende algkoosseisus polnud ainult põhimehed ja see tähendas meile suurt üleolekut.

Enim meeldis mulle teine geim, kus tulime raskest seisust välja. Napid geimivõidud arendavad ja viivad meid edasi. Nägin esimest korda, kuidas kogu tiim nautis mingil hetkel võrkpalli.»

Kodus võitis Eesti Slovakkiat 3:0, kuid Rikbergi sõnul oli tegemist vastaste tööõnnetusega. «Nad olid päris šokis. Nad pole nõrgad, meie vastu põhiline diagonaalründaja haigestus, tema varumees väsis kohtumises ning mäng ei jooksnud. Nii Slovakkia kui ka Soome vastu on raske, aga kui finaalturniir on teoreetiliselt võimalik, siis annab see mängudele teistsuguse mõõtme.»

Meeskonna kapten Andri Aganits tõdes alaliidu pressiteenistusele, et täna oli platsil hea olla. «Tunnetasime juba eelmisel nädalal, et Tšehhis oleks võinud paremini minna ja punkti tabelisse juurde saada. Ja see nälg oli meil siin nädal aega ning täna sellise publiku ees tulid asjad välja. Läksime pingevabalt peale ja vastastel oli reis ka all ja eks sidemängijate vahetus mõjutab samuti meeskonda palju. Neil oli seetõttu ka peataolekut palju, aga see on spordi loomulik osa – eks meil on endalgi palju uusi mehi, kes saavad siin kõva karastuse,» kommenteeris temporündaja, lisades, et mäng-mängult on asjad paremuse suunas liikunud.

«Üksteise tunnetus on kindlasti paremaks läinud selle nelja mänguga. Soome mäng tuli ehk nö liiga ruttu ja tõi meid kiirelt reaalsusesse. Aga kaotusest õpitakse alati rohkem ja võib-olla see aitas meil edaspidi paremini fookuse paika saada. Praegu oleme seisus, kus igaüks saab aru, kus ta olema peab ja mida tegema peab,» lisas Aganits.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles