VIDEO Imeline Jokic vedas Denver Nuggetsi esimese NBA-tiitlini

Christopher Krutto
Denver Nuggetsi mängijad ja taustajõud tähistamas klubi esimest tiitlit
Denver Nuggetsi mängijad ja taustajõud tähistamas klubi esimest tiitlit Foto: John G. Mabanglo

Ööl vastu tänast alistas Denver Nuggets NBA korvpalliliiga finaalseeria viiendas mängus 94:89 Miami Heati ning krooniti esimest korda meistriks.

Kohtumine möödus tasavägiselt ja parema alguse tegi Heat, kes läks poolajapausile 51:44 eduseisus. Kolmanda veerandaja lõpuks oli nende edu kahanenud juba ühele punktile ja pingelise lõpu järel õnnestus Nuggetsil võita mäng ja sellega koos ka tiitel.

Denveri aitas võiduni Nikola Jokic, kes viskas 28 punkti ja korjas 16 lauapalli. Ühtlasi valiti ta finaalseeria parimaks mängijaks.

Miami poolelt viskas Jimmy Butler parimana 21 punkti.

Nuggetsi fännid on tiitlit oodanud kaua. Klubi ise on eksisteerinud 56 aastat ja neist viimased 47 on mängitud NBAs.