JÄRELVAADATAV Kiirkasiino rannavolle suvetuuri II etapp Tartus

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri teisel etapil, Jazz Pesulad Cupil Tartus Rannakeskuses jõudsid poolfinaali meestest Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, Mihkel Nuut ja Karl Maidle, Kristo Kollo ja Karl Jaani ning lätlased Arnis Reliņš ja Rinalds Aišpurs, naistest Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, leedulannad Vlada Oganauskiene ja Lilija Firinovic, Ieva Dumbauskaite ja Skalve Krizanauskaite ning soomlannad Ester Hirvonen ja Peppiina Mäenpää. Postimees näitas kõiki pühapäevaseid mänge otseülekandes

Esimene päev:

Meeste põhiturniiril jõudsid lühema mängupäeva ehk alagrupi võitudega otse veerandfinaali Korotkov – Piik, Siim Ennemuist – Cris Karlis Lepp, Nuut – Maidle ja Reliņš – Aišpurs. Võitudega kaheksandikfinaalides edenesid veerandfinaali ka Kollo – Jaani, Kaarel ja Kaur Erik Kais, Sander Talistu – Siim Rantanen ja lätlased Mārtiņš Auziņš – Martins Dāvis Vēvers.

Veerandfinaalis alistasid Korotkov ja Piik vennad Kaisid 2:0 (21:19, 21:12), Nuut ja Maidle lätlased Auziņši ja Vēversi 2:0 (21:15, 21:17) ning Reliņš ja Aišpurs Talistu ja Rantaneni samuti 2:0 (21:7, 21:13).

Pealtvaatajatele pakkusid veerandfinaalis vaatemängulise elamuse Škoda Rakvere Cupil poolfinaalis kokku läinud Kollo – Jaani ja Ennemuist – Lepp, kui esimese geimi kaotanud Kollo ja Jaani suutsid kolmandas vaatuses vastastest selgelt üle olla, kogu mängu 2:1 (18:21, 21:14, 15:6) võita ning möödunud nädalavahetuse poolfinaali kaotuse eest revanši võtta. Nelja parema sekka jõudsid koguni kolm paari, kes suutsid seda ka Škoda Rakvere Cupil – Piik ja Korotkov, Nuut ja Maidle ning Kollo ja Jaani.

Naiste seas läbisid alagrupi puhaste paberitega Kuivonen – Jürgenson, Hirvonen – Mäenpää, Dumbauskaite – Krizanauskaite ja Oganauskiene – Firinovic. Vaheringi kaudu tulid neile veerandfinaali vastu Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste, Annemar Neiland – Merike Errit, Annabel Huik – Mari Loorman ja Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov.

Kuivonen ja Jürgenson alistasid veerandfinaalis 2:0 (21:17, 21:13) Kuuse ja Maiste, Oganauskiene ja Firinovic 2:0 (21:14, 21:16) Pika ja Kure-Pohhomovi, Dumbauskaite ja Krizanauskaite 2:0 (21:15, 21:12) Huigi ja Loormani ning Hirvonen ja Mäenpää ka 2:0 (21:19, 21:16) Neilandi ja Erriti.

Ajakava:

• 13.00 Rait Rikberg King of the Court
  • 13.15 Naiste pronksimäng (Kuivonen / Jürgenson – Hirvonen / Mäenpää)
  • 14.00 Meeste pronksimäng (Reliņš / Aišpurs – Kollo / Jaani)
  • 14.45 Rait Rikberg King of the Court
  • 15.15 Naiste finaal (Oganauskiene / Firinovic – Dumbauskaite / Krizanauskaite)
  • 16.00 Meeste finaal (Piik / Korotkov – Nuut / Maidle)