Noorenduskuuri läbinud Hispaania alistas valitseva Euroopa meistri ja jõudis finaali

Hispaania koondis tähistamas pääsu UEFA Rahvuste liiga finaali.
Hispaania koondis tähistamas pääsu UEFA Rahvuste liiga finaali. Foto: AP Photo/Martin Meissner/Scanpix

Jalgpalli UEFA Rahvuste liigas selgus teine finalist. Tulises duellis alistas Hispaania 2:1 valitseva Euroopa meistri Itaalia ning edenes esikohamatši.

Hispaania on pärast MMil toimunud krahhi täielikult noorenduskuuri läbinud. Meeskonnas leiab veel mõne kogenud mängumehe, ent peamist rolli kannavad ikka nooremad jalgpallurid. Vaatamata väiksemale kogemustepagasile peeti hispaanlasi poolfinaalis Itaalia vastu ikkagi soosikuteks.

Hispaanlased alustasidki kohtumist paremini. Oma koondisekarjääri teise värava sai kirja 20-aastane Villareali ründaja Yeremy Pino, kes viis Hispaania juba kolmandal minutil juhtima. Pino kasutas ära Itaalia kaitseliini prohmaka ning saatis kindlalt nahkkera Gianluigi Donnarumma seljataha.

Kaotusseisu jäänud itaallased võtsid kiiresti jalad kõhu alt välja. Juba 11. minutil viigistas mänguseisu Ciro Immobile, kes realiseeris penalti. Omakorda 10 minutit hiljem särasid tablool juba Itaalia 2:1 juhtnumbrid, kui palli saatis võrku viienda koondisemängu kirja saanud Davide Frattesi. Siiski oli Frattesi enne pealelöögile minemist napilt-napilt suluseisus ning tema tabamus tühistati.

Kohtumise lõppsõna kuulus ikkagi Hispaaniale. Kohtumise viimastel minutitel suudeti ehitada valitsevate Euroopa meistrite karistusala lähedal ilus kombinatsioon, mis lõppes Rodri hirmkõva kauglöögiga. Antud sooritusele said itaallased jala vahele, ent pall maandus täpselt Joselu ette, kes koondisekarjääri kolmanda tabamuse lõi. See jäi ka kohtumise viimaseks tabamuseks ning Hispaania kindlustas 2:1 võiduga endale finaalikoha.

Esikohamatšis lähevad hispaanlased vastamisi Horvaatiaga, kes veidi üllatuslikult seljatasid kolmapäeval 4:2 finaalturniiri võõrustava Hollandi.

Pronksmedalid ja võidukarikas pannakse mängu juba pühapäeval.