Tubli! Eestlanna võitis EMilt karjääri kolmanda pronksi

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Lisette Böttker (valges).
Lisette Böttker (valges). Foto: United World Wrestling

Albaanias Tiranas toimuval maadluse U17 EMil võitis Lisette Böttker pronksmedali.

Kehakaalus –53 kg võistlev Böttker alistas 1/8-finaalis Aserbaidžaani maadleja Gular Habibova seljavõiduga. Veerandfinaalis pidi Böttker tunnistama hilsema Euroopa meistri itaallanna Fabiana Rinella ülekaalukat paremust 0:11.

Lohutusringis alistas treener Arvi Aaviku õpilane taaskord seljaga ning ilmse ülekaaluga 12:1 Slovakkia maadleja Lara Görcsi. Pronksimatši esimesel poolajal jäi eestlanna hollandlanna Csilla Josefien van Osi vastu 0:3 kaotusseisu, teise poolaja alguses õnnestus võtta kaks punkti tagasi ning seejärel sooritada nelja punkti heite, mille järel seljatas vastase. Eelnevalt U15 EMilt kaks medalit võitnud Böttkeri jaoks oli see esimeseks tiitlivõistluste medaliks uues vanuseklassis.

Teised Eesti tüdrukud jäid võistlustelt matšivõiduta, Polina Timšina (kehakaal -40 kg) jäi viiendaks ning Anu-Liis Raudsepp (kehakaal -49 kg) üheksandaks.