«Anett on olnud [Eesti] tennisesaadik maailmas aastaid. Loomulikult hakkasime ka ise mõtlema, et vigastus oli teda kaua vaevanud ja kui kaua keha vastu peab. Eks valmistad ennast selliseks uudiseks ette, kuid lõpuks on see ootamatu ja emotsionaalselt raske kõigile,» ütles Hint ajakirjanikele. Ta lisas, et kuulis Kontaveidi otsusest mõni päev tagasi.
Üks põletav küsimus on, mis saab Eesti naiste tennisest edasi. Hint loodab, et tulevikus tõuseb esile mõni eestlanna, kes hakkaks mängima suure slämmi turniiride tasemel. Päikesekiir paistab aga meeste tennisest, sest ilmselt pääseb õige pea ATP karussellile Mark Lajal (ATP 233.), kes võiks Hindi arvates tekkivat tühimikku täita.
«Kõigi [noorte] (nais)mängijate puhul on vaja teatud samme teha. Nagu Anett ka pressikonverentsil ütles, ei ole mõtet kellelegi pinget peale panna, et nüüd ja kohe ja sealt kindlasti tuleb. Igaüks peab iga päev oma asja tegema. Kui kõik läheb hästi ja on natuke õnne, siis täidetakse need augud,» ütles Hint. Ta ei karda, et naiste tipptennis vajub Eestis varjusurma.
Kuigi tenniseliit aitab esile kerkivaid noori nõuga, pole Eestis konkreetset programmi uute tennisetähtede kasvatamiseks. Praegusedki noored, kes on kõrgemale tasemele jõudnud, tegid olulise arenguhüppe piiri taga.
Hindi arvates ei peakski Eestis tennisiste tootma, nagu tehakse näiteks mõnes Kesk-Euroopa riigis. «Kindlasti pole asi tootlikkuses, seda tagada pole kuskilt pidi võimalik. Meil ei ole tehast, see on paljuski rätsepatöö, millega tuleb tegeleda,» arvas Hint.