Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Markus Poom Shamrock Roversi särgis.
Markus Poom Shamrock Roversi särgis. Foto: Shamrock Rovers F.C.

Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Markus Poom lõi eile õhtul oma esimese värava Iirimaa kõrgliigas.

24-aastane keskväljamees viis oma leivaisa Shamrock Roversi Bohemiansi vastu 54. minutil 2:0 juhtima, kui jõudis esimesena lahtise pallini ning virutas selle tugeva löögiga peaaegu ristnurka.

Kolme punkti ei õnnestunud Roversil siiski teenida, sest Jonathan Afolabi ja James Clarke'i tabamused vastavalt 67. ja 73. minutil tegid lõppskooriks 2:2. Viigipunktist hoolimata on Rovers 43 silmaga tabeli liider, neile järgnevad Derry City (39), St Patrick's Athletic (38) ja Bohemians ning Dundalk (35).

Pikalt Tallinna Floras mänginud Poom siirdus Iirimaale selleks hooajaks. 22 kohtumisest on ta kõrgliigas väljakul käinud 19-s ning 17 puhul on Inglismaal sündinud eestlane alustanud algkoosseisus.

Hooaja lõpuni on 14 vooru, Rovers kaitseb mullu võidetud tiitlit. Kui ka tänavu tullakse meistriks, tõustakse Iirimaa ajaloo kõige edukamaks klubiks. Praegu on nii Rovers kui ka Dundalk kaheksakordsed Iirimaa meistrid.