MM-sarjas õudusunenäo üle elanud prantslane võidutses legendaarsel rallil

Adrien Fourmaux Belgia MM-etapil.
Adrien Fourmaux Belgia MM-etapil. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Juuni alguses karjääri esimesele MM-sarja etapivõidule lähedal olnud Adrien Fourmaux triumfeeris Belgias toimunud Ieperi rallil.

M-Spordi Ford Fiesta Rally2-autoga kihutav Fourmaux oli juunis väga lähedal Sardiinia MM-rallil WRC2 arvestuses triumfeerimisele. Prantslane tegi viimasel kiiruskatsel aga avarii, mis teda katkestama sundis. Sel nädalavahetusel sai ta triumfirõõmu maitsta Belgias, kus seljatas legendaarsel Ieberi rallil nii Chris Ingrami kui ka väljasõidu teinud Stephane Lefebvre'it.

Fourmaux edestas lõpuks Volkswagen Polo GTI R5ga kihutavat Ingrami 17,6 sekundiga. Kolmanda koha sai belglane Maxime Potty, kes jäi võitjast juba enam kui minuti kaugusele.

Viimased kaks aastat autoralli MM-sarja kuulunud Ieperi ralli sõideti tänavu Suurbritannia meistrivõistluste raames. Kui eelnevad aastad oli võidusõit kestnud kolm päeva, siis tänavu naaseti tavapärase kahepäevase võistluse juurde.