Jalgratta grupisõidus selgusid Eesti meistrid

Eesti meistriks grupisõidus krooniti Karl Patrick Lauk, teine oli Lauri Tamm ja kolmas Rein Taaramäe. Foto: EJL

Leedus Alytuses lõppenud jalgrattasõidu Eesti meistrivõistlustel, kus ühtlasi selgitati välja ka Baltimaade parimad grupisõitjad, pälvisid eliitklassides esikohad Laura Lizette Sander (AG Insurance-NXTG U23 Team) ja Karl Patrick Lauk (WB Bingoal).

106,4-kilomeetrisel võistlusmaal selgusid parimad naised grupifinišis, milles oli kiireim Sander (2:55.58), edestades Leedu meistriks kroonitud Olivija Baleišytet (Dubai Police Cycling Team) ja Elina Tasast (WCC Team). Ühtlasi krooniti Sander Balti meistriks. Eesti meistrivõistluste arvestuses sai pronksmedali kaela Elisabeth Ebras (UAE Development Team), kes lõpetas üldarvestuses kuuendal kohal. Läti meistriks krooniti teist aastat järjest Anastasia Carbonari (UAE Development Team), kes oli üldises pingereas neljas.

Naistest tuli Eesti meistriks Laura Lizette Sander, hõbe kuulus Elina Tasasele ja pronks Elisabeth Ebrasele. Foto: EJL

Eliitmeestele peetud 162,8-kilomeetrisel distantsil eraldusid peagrupist viis meest, kelle seast oli lõpuks finišis kiireim lätlane Emils Liepinš (Trek-Segafredo). Talle järgnesid Eesti meistri tiitli pälvinud Karl Patrick Lauk (+0.37), kaks päeva varem kuni 23-aastaste meeste seas Eesti meistriks kroonitud Lauri Tamm (Tartu2024 Cyclin Team; +0.41) ja Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty; +0.48).

Suure osa distantsist liidritega koos sõitnud tiitlikaitsja Mihkel Räim (ATT Investments; +2.36) pidi lõpuks leppima üldarvestuses 11. ja Eesti meistrivõistluste paremusjärjestuses seitsmenda kohaga. Leedu meistriks tuli kümnendana finišijoone ületanud Rokas Adomaitis (Tartu2024 Cycling Team; +2.20).